Trójwymiarowa
analiza ruchu

Borykasz się z wadą wrodzoną, nagłymi dolegliwościami czy nawracającą kontuzją? W Ortheo Clinic zapewniamy kompleksowe podejście łączące szczegółową diagnostykę, zaopatrzenie nowoczesnym sprzętem ortotycznym oraz szerokie spektrum różnorodnych technik fizjoterapeutycznych.

Umów wizytę

Kiedy poddać się badaniu?

Schorzenia narządu ruchu

Zbadaj nieprawidłowy wzorzec chodu lub zweryfikuj efektywność swojego zaopatrzenia

Ocena przedoperacyjna

Skorzystaj z analizy chodu w celu szczegółowej diagnostyki przed i po zabiegu operacyjnym

Sportowcy

Poddaj się szczegółowej analizie ruchu, by podnieść swoje wyniki sportowe lub uniknąć kontuzji

trójwymiarowa analiza ruchu

Dlaczego warto

Trójwymiarowa analiza chodu umożliwia precyzyjne zdiagnozowanie problemów pierwotnych generujących patologiczny ruch i ich rozróżnienie od kompensacji funkcjonalnych, co jest kluczowe dla doboru optymalnych metod leczenia i zwiększenia możliwości ruchowych badanego. Podłożem patologicznego wzorca chodu mogą być deformacje, przykurcze mięśniowe i stawowe, osłabienie siły mięśniowej, nieprawidłowe mechanizmy kontrolowania ruchu przez układ nerwowy czy ból. Nawet niewielkie zmiany wzorca chodu mogą powodować zwiększenie wydatku energetycznego i pojawienie się nieprawidłowości wtórnych.

Korzyści trójwymiarowej analizy ruchu


Prewencja kontuzji i urazów
Weryfikacja efektywności ortez lub protez kończyn dolnych
Określenie przyczyny nieprawidłowego wzorca ruchu

Co zyskujesz

Dane otrzymane podczas analizy ruchu wykorzystywane są do określenia przyczyn zaburzeń ruchu i zaproponowania dalszego postępowania. Wynikiem jest otrzymany szczegółowy raport. Raport zawiera dodatkowe zalecenia w zależności od zaobserwowanych nieprawidłowości.

analiza ruchu co to

Jak to działa

Stawiamy na jakość. Analiza ruchu przeprowadzana jest na światowej jakości systemie. Jego składowe produkowane są przez renomowane firmy Qualisys, AMTI i Delsys.

  • 12 kamer optycznych, które z wielu kierunków rejestrują ciało pacjenta, co pozwala na uchwycenie ruchu we wszystkich płaszczyznach
  • 2 kamery wideo rejestrujące chód w płaszczyźnie czołowej i strzałkowej
  • platformy dynamometryczne, które zapisują reakcje sił działających na organizm
  • elektrody powierzchniowe (EMG), które rejestrują aktywność mięśni
badanie ruchu

Jak przebiega badanie

Do skóry przymocowywane są markery odblaskowe oraz czujniki EMG, a następnie badany chodzi boso lub/i w ortezach i butach po 12-stu metrowej ścieżce. System kamer optycznych rejestruje trajektorie znaczników, platformy dynamometryczne osadzone w ścieżce mierzą siły reakcji podłoża, zaś czujniki elektromiografii powierzchniowej rejestrują aktywność mięśni. Po pobraniu danych podczas chodu badanego następuje ich przetwarzanie i wykonanie obliczeń, niezbędnych do analizy przyczyn zaburzeń ruchu.

Opinie

Bardzo polecam Ortheo Clinic. Nie spotkałam jeszcze specjalistów z taką wiedzą i kliniki z taką technologią. Szczegółowo mnie przebadali i znaleźli rozwiązanie. Polecam

Monika W.